פסקי דין
מוצג דף מס' 1 מתוך 17 דפים. הקודם | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... | הבא

בקשה לרשות ערעור נדחתה. אלעזר ענבל.

לצפייה בהחלטה של דפנה ברק ארז, לחץ על 'פרטים נוספים' ואחר כך על הקובת ענבל.

העתירות התקבלו. הצווים על תנאי נעשו מוחלטים. אליהו אמינוף ואח' נגד שמואל אלטלף ואח'.

בג"צ 816/98 ואח'; פורסם ב - פד"י נב (2) 769.  דוד ליבאי וחיים משגב ייצגו את העותרים. השופטים מישאל חשין, יצחק זמיר ויעקב טירקל פסקו  לטובת העותרים.

עו"ד יעקב גולדשטיין נגד הוועד המחוזי של לשכת עורכי הדין.

על"ע 2758/97 ואח'; לצפייה בפסק הדין של בית המשפט העליון לחץ על 'פרטים נוספים'.

השופט אשר גרוניס מקבל את הערר ומשחרר את יורם לנדסברגר.

לצפייה בהחלטה, לחץ על  'פרטים נוספים' ואחר כך על הקובץ יורם. הכתבה  ב'ידיעות אחרונות' הגדירה אותו כך: " גדול שודדי ישראל".

זיכוי. בית משפט מחוזי בנצרת מזכה את אברהם סויסה. השופט חנוך אריאל.

פורסם ב - פסקים מחוזיים מב(1) 89. את פסק הדין נתן השופט חנוך אריאל, לימים שופט בבית המשפט העליון, ואת פרקליטות מחוז צפון ייצגה עורכת הדין שלווה לוין. לצפייה בפסק הדין לחץ על 'פרטים נוספים'. זיכוי מטלטל. הרבה הלכות משפטיות נקבעו בו.

זיכוי. דוד בלחסן נגד מדינת ישראל. פסק הדין ב-ע"פ 4456/97 ניתן ב - 28/3/2001.

דוד בלחסן שוחרר בערבות( ראה - ב"ש 526/95; פורסם בפסקים מחוזיים נו (2)  221). לאחר מכן, בהסכמת טליה ששון, הערעור על ההרשעה התקבל, ושבעה שופטים, בראשות הנשיא, זיכוהו  מכל אשמה. ראה -  רע"פ 3255/97. השופט שלמה לוין התיר את הדיון.
עונשו של המערער הומר ממאסר בפועל לעבודות לתועלת הציבור.

עו"ד אלי כהן הצטרף למאמץ לבטל את רוע הגזירה של השופטים ויקטוריה אוסטרובסקי-כהן, אריה סגלסון ומשה חסון. חוסר רגישותם של שלושה אלה לא הפתיעה. לצפייה בפסק הדין, לחץ על 'פרטים נוספים' ואחר כך על הקובץ רוברט 1

הערר התקבל. יורם לנדסברגר נגד מדינת ישראל. את ההחלטה כתב השופט אשר גרוניס.

השופט אשר גרוניס קיבל ערר על החלטת השופט צבי גורפינקל. יש להדגיש כי החלטתו של השופט גורפינקל הפכה החלטת שחרור של השופט ציון קפאח (אז שופט בבימ"ש השלום). לצפייה בהחלטה לחץ על 'פרטים נוספים'.


השופט יעקב טירקל נשאר במיעוט. פרופ' הלל וייס ואח' נגד ראש הממשלה ואח'.

בג"צ 5167/00 ואח'; פורסם ב - פד"י נה (2) 455. ביהמ"ש העליון התיר לאהוד ברק להמשיך במו"מ מול ערפאת גם ערב בחירות מיוחדות לראשות הממשלה מול אריק שרון . פס"ד מזעזע.

לצפייה בפס"ד לחץ על 'פרטים נוספים'.

מדינת ישראל נגד יעקב אלפרון. 18 נאשמים. חיים משגב ייצג את יוסי היימן. עיתונאי שחצה את הקווים.

פורסם ב - פסקים צחוזיים נג(2) 441. רות דוד, לימים פרקליטת המחוז, ייצגה את המאשימה. משה טלגם היה אב בית הדין. עדי האופי של יוסי היימן, לאחר שהורשע, היו אורי אבנרי ואסף חפץ, אז סגן המפכ"ל -  ולימים המפכ"ל. לעיון לחץ על 'פרטים נוספים'.

אברהם דקה נגד מדינת ישראל. מעצר בית, כלום יש מקום להביאו בחשבון בעת שנגזר העונש ?

ע"פ 1626/91; פורסם ב - פד"י מה (5) 76. את פסק הדין החשוב כתב המשנה לנשיא, מנחם אלון, והצטרפו אליו השופטים גבריאל בך ואהרן ברק. לחץ על 'פרטים נוספים' , כדי לצפות בו.

מאיר ליפשיץ נגד אייבי נתן. 'פעיל השלום' נאלץ להסתפק בהרבה פחות.

ע"א 1751/93; פורסם בפסקים מחוזיים נה (3) 133. פנחס מרינסקי ייצג את אייבי נתן. חיים משגב ייצג את העיתונאי מאיר ליפשיץ. לצפייה בפסק הדין לחץ על 'פרטים נוספים'.

השופט אדמונד לוי פסק בחוכמה. משה פייגלין ואח' נגד מישאל חשין - יו"ר ועדת הבחירות המרכזית

השופט אדמונד לוי סבר שיש לאפשר למשה פייגלין להתמוד בבחירות. ארבעה שופטים נוספים, ובהם יעקב טירקל ודליה דורנר, פסקו שלא היה במעשיו של משה פייגלין קלון. לחץ על 'פרטים נוספים' כדי לצפות בפסק הדין שניתן בידי 11 שופטים.


עו"ד מיכה הוכמן. שינוי דרמטי בגזר הדין. השופט זאב המר נשאר במיעוט.

העונש הומר ממאסר בפועל למשך שנה אחת שאותו הטילה השופטת נירה לידסקי בבית משפט השלום בתל אביב לשישה חודשי עבודות שירות. לצפייה בפסק הדין לחץ על 'פרטים נוספים'

סמל עידו ירושלמי. בית הדין הצבאי לערעורים ראה להסתפק בהחמרה בעונש הפסילה.

ישבו בדין אלוף שי יניב, אל"מ דורון פיילס ואל"מ(במיל.) יוסף שפירא ( המכהן דרך קבע בבית המשפט המחוזי בירושלים); לצפייה בפסק הדין לחץ על  'פרטים נוספים'.

בית הדין הצבאי לערעורים השאיר לאדם מלול את דרגות הקצונה שלו.

האלופים שי יניב, נשיא בית הדין הצבאי לערעורים, אילן שיף ו - יורם יאיר ראו גם להפחית בעונשו. הרשעתו תימחק בתום חמש שנים. לצפייה בפסק הדין לחץ על ''פרטים נוספים' .

יצחק רוכברגר סולק מתפקידו כראש עיריית רמת השרון. בית המשפט העליון אמר את דברו. המשך יבוא...

פסק הדיו, הלא-מנומק, לפי שעה, של שישה שופטים, כנגד דעתו החולקת של הנשיא, מאלף במיוחד. נימוקי הרוב ודעתו של שופט המיעוט, הנשיא אשר גרוניס, לא איחרו לבוא. לחץ 'פרטים נוספים' ואח"כ על הקובץ "לא מנומק"

עתירה לגילוי ראיות. השופט חנוך אריאל פסק לטובת העותר. החלטה נדירה.

בש"פ 7773/98; פורסם ב - פד"י נח (1) 897. חיים משגב ייצג את העותר.  נאוה בן אור, אז מנהלת המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה וכיום שופטת בבימ"ש מחוזי בירושלים, ייצגה את המשיבה. לצפייה בהחלטה, לחץ על 'פרטים נוספים'.

אבנר שמעוני ואח' נגד ראש הממשלה ואח'. הגירוש הגדול מגוש קטיף ומצפון השומרון עמד בפתח.

העותר, ראש המועצה האזורית חוף עזה, סבר, בתמימותו, שביהמ"ש העליון יורה לממשלה לנהוג על-פי המתחייב מחוק יסוד: משק המדינה ומחוק יסודות התקציב, תשמ"ה-1985. תקוותו נכזבה: הליכי הגירוש נמשכו. לחץ על 'פרטים נוספים' ואח"כ על הקבוץ אבנר.

דוד ליבאי, אז שר המשפטים, תמך בעותרים. זאב ולנר ואח' נגד יו"ר מיפלגת העבודה ואח'

בג"צ 5364/94 ואח'; פורסם ב - פד"י מט (1) 758. ד"ר חיים משגב ייצג בעתירה זאת את אמיתי - אזרחים למען מינהל תקין וטוהר המידות. מישהו ביקש לייצר מנגנון לעקיפת פסיקות של בג"ץ. ראה - את מאמרו של משגב במעריב (מצ"ב).


מוצג דף מס' 1 מתוך 17 דפים. הקודם | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... | הבא לראש הדף