ספרים
שמעון פרס - לא אותו הים / ספר שיחות עם ד"ר חיים משגב

"... יש באזורנו מומחים שאינם שוכחים דבר ואינם לומדים דבר. כאילו
(ש)המזרח התיכון הוא מחסן קירור ענק, שהכול בו קפוא... כמו שאמר ראש הממשלה לשעבר 'הים אותו ים והערבים הם אותם ערבים'..."


באש צולבת / ספר שיחות בין אורן שחור לחיים משגב

"...אורן שחור עמד בעין הסערה. כקצין בצה"ל הממונה על השטחים וכמייצג האינטרס הביטחוני של צה"ל, הוא מצא את עצמו בצוות עשיית השלום. הוא הבין שאין ביטחון בלי יחסים נכונים עם השכנים, וכי יחסים טובים אינם פחות חשובים מתותחים טובים ...."

שיחות עם אריה עמית / ד"ר חיים משגב

"...המשטרה צריכה לצעוד עם הזמן, אבל צריך לזכור תמיד שלמקצועיות אין תחליף... כוחה של הצנזורה דעך כמעט לחלוטין, בעיקר נוכח ריבוי ערוצי התקשורת והיכולת של ערוצים זרים לפרסם את כל העולה על רוחם ללא כל מגבלות..."

שיחות עם יצחק שמיר / ד"ר חיים משגב

"...אסור להתפשר בשאלות מצפוניות. זה החוק ולא יעבור... ולא, אל תבקש לך שלטון... ביסודו של דבר אני אופטימי, מפני שאני מאמין בשכל הישר... איש לא יוכל לומר עלי שאני רק נאה דורש.  מאז ומתמיד ידעתי שצריך גם נאה לקיים..."

בצל ההתנתקות / דיאלוג אסטרטגי במשבר / ערכו חיים משגב ו-אודי לבל

"...מן הבחינה המוסרית, ובראיית המשפט הבין-לאומי, כפי שציין  זאת השופט אדמונד לוי, בדעת יחיד, בפרשת המועצה האזורית  חוף עזה, אין הבדל בין השטחים שנכבשו ב - 1948 לבין אלה שנכבשו  ב - 1967 ..."

יצחק שמיר/ כסלע איתן. אסופת מאמרים בעריכת יוסי אחימאיר. חיים משגב תרם משלו.

"...יצחק שמיר עדיין אופטימי, אבל נימה של דאגה אמתית נשמעת בקולו. הוא מוצא, לצערו, הרבה עייפות בקרב המנהיגים ובקרב בני נוער רבים, ששנים של הזנחה חינוכית נותנים בהם את אותותיהם.  יש מעט מדי אמונה בכוח החזון. לא כך הוא ראה את המדינה היהודית ...".

סיפור אמיתי / מאת חיים משגב

לחץ על פרטים נוספים  -  ואחר כך על הקובץ 'סיפור אמיתי / הספר שלי''