ספרים » עזריאל נבו, המזכיר הצבאי של ארבעה ראשי ממשלה, בשיחות עם חיים משגב
לחץ להגדלה
שיחות הלוקחת את הקורא למסע מרתק בנבכי השלטון, אל הממשק ביו הממשל למערכת הביטחון, לשב"כ ולצה"ל. מי שעבד במשך שנים רבות בצמוד לראשי הממשלה, משיב על שאלות רבות, מאתגרות ולא קלות, תוך שהוא חושף התלבטויות, סודות ואירועים רבים שלא היו ידועים עד כה.


בטקס הפרידה מעזריאל נבו, אמר עליו יצחק רבין:


"...אחת-עשרה וחצי שנים בתפקיד מזכיר צבאי בלי כל פגﬠ - זה כמﬠט נס. ובכן, עזריאל, באמת תודה מקרב לב. תודה על מה שעשית, תודה על מה שאתה ומי ייתן שיהיו רבים כמוך."


יצחק שמיר, שכבר לא היה אז ראש הממשלה, לא נשאר חייב: "...זו הזדמנות טובה לומר כמה דברי ברכה ושבח לﬠזריאל. הוא לא היה רגיל לזה כל הימים. נוסף לכך - זו אולי הפעם הנדירה ביותר שאני אביע את הסכמתי המלאה לדברי מר רבין..."

תא"ל (מיל') ﬠזריאל נבו שימש מזכיר צבאי בלשכותיהם של ארבﬠה ראשי ממשלה. מנחם בגין מינה אותן, ואחריו אימצוהו אל חיקם יצחק שמיר, שמעון פרס ויצחק רבין. בתקופת שירותו הארוכה היה ﬠד בזמן אמת לקבלת הכרעות גורליות וחזה באינספור רגעים ואירועים דרמטיים בתולדות המדינה.


סדרת השיחות המוצגת כאן לוקחת את הקורא למסע מרתק בנבכי השלטון הישראלי, אל הממשק ביו הממשל למערכת הביטחון, לשב"כ ולצה"ל. מי שעבד במשך שנים רבות בצמוד לראשי הממשלה, משיב על שאלות רבות, מאתגרות ולא קלות, תוך שהוא חושף התלבטויות, סודות ואירועים רבים שלא היו ידועים עד כה.


עם שחרורו מצה"ל פנה עזריאל נבו לעסקים פרטיים וכיהן כדירקטור בכמה חברות
גדולות במשק. כיום הוא מכהן כיו"ר מכללת לוינסקי לחינוך ומתנדב במספר עמותות.


ד"ר חיים משגב, שﬠרך את השיחות עם נבו בספר זה, הוא עורך דין, מרצה
ופובליציסט. זהו ספר השיחות החמישי שלו שיוצא לאור, לאחר יציאת ספרי
השיחות שערך עם יצחק שמיר, שמﬠון פרס, אורן שחור ואריה עמית.