ספרים » אורן שחור - מחוץ לקופסה
לחץ להגדלה
אלוף במיל' אורן שחור הוא דמות ייחודית במקומותינו. במשך שנים התקדם במעלות הפיקוד עד שנעתר לפנייתו של רבין והצטרף לקידום ההסכם המדיני עם הפלסטינים.
חשוב לקרוא את הדברים של מי שאף פעם לא חשב שהוא חופשי "לעשות לביתו" לאחר שחרורו מצה"ל.


אלוף (במיל.) אורן שחור הוא, מהרבה בחינות, דמות ייחודית במקומותינו. במשך שנים רבות הוא התקדם במעלות הפיקוד – עד שיום אחד, מבחירה אישית, הוא נעתר לפנייתו של יצחק רבין, והצטרף למאמץ לקדם את ההסכם המדיני עם הפלסטינים.
כמתאם פעולות הממשלה בשטחים, התפקיד שהוא קיבל מיצחק רבין, הוא קידם את המו"מ עימם והיה שותף מלא בגיבוש מה שכונה, לימים, אוסלו ב'. ואז קרה הנורא מכל. יצחק רבין נרצח בכיכר העיר.
אורן שחור לא ראה עוד טעם בתפקידו – אבל את הביקורת הנוקבת שיש לו על התנהלות צה"ל לאורך השנים הוא לא יכול היה לנצור בליבו. כמי שהשתתף בהרבה זירות לחימה, הוא מצא שצה"ל מתחמק, פעם אחר פעם, מליישם לקחים מרים. לכן, הכישלונות נערמו אלה על אלה – ורבים מהם חזרו על עצמם.
תובנות רבות שהוא העלה ביחד עם דן שומרון ז"ל, הרמטכ"ל ה 13- של צה"ל, נותרו בשיממונן. צה"ל צריך ניעור – זאת היא הרגשתו של אורן שחור. חשוב לקרוא את הדברים של מי שאף פעם לא חשב שהוא חופשי "לעשות לביתו" לאחר שחרורו מצה"ל.
את כתב האישום האצור בין דפי הביוגרפיה של אורן שחור צריך לקרוא בעיון רב. בימים אלה, יותר מאי-פעם בעבר, יש להם חשיבות שאי אפשר להמעיט בחיוניותה.