מאמרים
מוצג דף מס' 10 מתוך 44 דפים. הקודם | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... | הבא

הדו"ח של מבקר המדינה, קורקטי והגון ככל שיהיה, לא יירצה, ללא ספק , את כלבי-השמירה של מחנה השמאל

הם ימשיכו לנבור בפחי-האשפה ליד מעונות ראש הממשלה; והם ימשיכו להסית נגד מדינת ישראל ברחבי העולם;  והם ימשיכו לעורר שנאה ומדנים בתוך המדינה פנימה.
לצפייה במאמר שפורסם ב - NEWS 1 לחץ כאן:

http://www.news1.co.il/Archive/003-D-99949-00.html

משפט פלילי, קרימינולגיה ומשטרה, בעריכת ד"ר גרשון אוריון.

בקובץ הזה. שבו משתתפים במערכת פרופ' דוד ליבאי, פרופ' יובל לוי, פרופ' ליאון שלף, ד"ר מאיר טייכמן וד"ר יורם שחר, פרסם חיים משגב את מאמרו:
"הזכות להיכנס לבית כדי לערוך בו חיפוש - זכויות המתגורר בבית מול חובתה של הרשות".

זכרו את האלטרנטיבה / חיים משגב

מסחר ב"שטחים", אף פעם לא הוליד שלום של אמת. הוא רק קירב את המלחמה הבאה. כל דרישה מן הסוג הזה שנענית, רק מזמינה את הדרישה הבאה. צריך לזכור מה קרה לצ'כים ערב מלחמת העולה השנייה.

בבית המשפט העליון....דנים ומחליטים מבלי לזמן את הצדדים לדיון פרונטאלי. מאמר ב"גלובס".

מאות בקשות לרשות ערעור נדחות בכל חודש ללא שהתקיים דיון בע"פ בנוכחות הצדדים. בדיון כזה יכולות להתברר שאלות שלא עלו בכתב. אבל מה, אסור לבזבז את זמנם של השופטים. הם טרודים בביטול חוקים שהכנסת קיבלה.

מאמר. תגרנות נוסח לשכת עורכי הדין. זה נכתב לפני עשרים ושתיים שנים.

כלום לא קרה מאז. הכול רק נהיה יותר גרוע. הגיעה העת לבטל את המוסד הלא-ראוי הזה. את הכנסים באילת אפשר לארגן באמצעות חברה לניהול אירועים מן הסוג הזה.  אין למוסד הזה שום משקל ציבורי. נציגיו בוועדה לבחירת שופטים נחשבים למריונטות של מי שמפעיל אותם.

אין חרטה / חיים משגב. פיתרון "שתי המדינות" הוא פיתרון הזוי. כמו הסכמי אוסלו הרעים.

פעם דרשו מאיתנו המצרים שנוותר על האופציה הגרעינית. חוסני מובארק, החבר של פואד, עמד בראש הדורשים. נו, אז מה? לא הסכמנו בעניין הזה - ולא הסכמנו בעניין רמת הגולן ולעולם לא נסכים בעניין יהודה ושומרון. אין דבר כזה"מדינה" מפורזת.  

על הראוי ועל המצוי / חיים משגב. אורי צבי גרינברג (אצ"ג) מול חיים גורי.

המאמר מתייחס לספרו של פרופ' אריה נאור ששמו 'ארץ ישראל השלמה -  אמונה ומדיניות'. ללא אמונה בצדקת הדרך, חבל על כל המאמץ שמושקע בחידוש ביתו הלאומי של העם היהודי בארץ ישראל. לצפייה במאמר, לחץ על 'פרטים נוספים' ואח"כ על הקובץ נאור 2.

זעקה צבועה / חיים משגב

המעצרים המינהליים הם הכרח שלא יגונה. מדינה הנלחמת על חייה צריכה לבחור באמצעים מידתיים - ומעצר מינהלי הוא אמצעי בהחלט מידתי; כדי לנסות ולמנוע טרור ברחובותינו.

הסכמי אוסלו טובים למי שרוצה בחיסולה של המדינה היהודית. יוסי שריד, נחש בלי לחש.

איש רע שהכתיר את יצחק רבין בכינוי "שיכור" ואת אהוד ברק כינה "אהוד ברח" והיה לשנוא נפשה של שולמית  אלוני. את הסכמי אוסלו הוא העביר בכנסת על חודה של מיציבושי שקיבל אלכס גולדפרב ובעזרת מי שלימים הורשע בסחר בסמים ונדון לחמש שנות מאסר.

אתיקה וח"כים / חיים משגב

השחיתות לא תמה; אהוד אולמרט ובניזרי והירשזון ודרעי ועוד כמה ח"כים ומנהלי בנקים ונדל"ניסטים הם רק הסימפטום של מחלה אנשוה שיש לה השלכות אסטרטגיות. מי שחושב שהנסיגה מגוש קטיף לא נולדה על רקע כתב האישום המתגבש נגד שרון, שיקום.

מאמר. הדברים נכתבו פעם. הכול רלוונטי גם היום. כל הנחלים זורמים לים - כמו תמיד.

חובותיהם של נושאי מישרות / חיים משגב. פורסם ב"מעריב".

כשר אבל מסריח / חיים משגב. יגאל ארנון ורם כספי מלהטטים במערכת המשפט.

זה נכתב  לפני הרבה שנים. לימים, התברר עד כמה גדול הריקבון בצמרת השלטון. שר אוצר נשלח לכלא. ראש ממשלה נשלח לכלא - ותקצר היריעה מלפרט את כל השמות. בזמנו, זאת הייתה השופטת שרה סירוטה. היום, זה השופט דוד רוזן. אין ספק שהדרך עוד ארוכה - אבל האור כבר נראה.

דיני ראיות מסוכנים לנאשמים / חיים משגב.

משהו לא-טוב קורה לשיטת המשפט שלנו. הדברים נאמרו לפני הרבה שנים - ועכשיו הכול קורה. שיעור הרשעות מיפלצתי. חפים מפשע, לא מעטים, סטטיסטית, נמקים בכלא. האם יכול להיות שגם אהוד אולמרט נפל קורבן לשיטה מעוותת?

בחירות חדשות / חיים משגב.

פעם זה היה יעקב ברדוגו, השנוי במחלוקת,  ועכשיו זאת ציפי לבני. את המו"מ לא צריכים לנהל  אנשים פרגמטיים, אלא כאלה שהאידיאולוגיה היא נר לרגליהם. אם לא נתעשת כעת, עלול גורל כולנו להיות כגורל יהודי אירופה. ארגוני הטרור האיסלאמיים פושטים על כל העולם כמו צר

מעילה באמון / חיים משגב.

צריך לשוב ולהזכיר מדוע נתן העם מנדט דווקא לראש הממשלה הזה. הדברים  נכתבו לפני שנים לא-מעטות -  והכול שריר ונכון גם לימים אלה.

החוויה הישראלית החדשה / חיים משגב.

רפי פלד פנה ליגאל ארנון. אז מה פה לא בסדר? הכול. מדוע צריך מפכ"ל המשטרה לפנות לפרקליט הכי מפונק במדינה; הכי עשיר והכי לא-זול.

הממשלה לא מבינה / חיים משגב.

הדברים נכתבו לפני הרבה שנים. הכול קרה  -והכול עוד יקרה. צריך להתעשת לפני שיהיה מאוחר מדי. שובו של הפרס הרע כבר בפתח; צריך לחסום אותו. פגיעתו תהיה רעה שבעתיים לאחר שהוא ישתחרר מכבלי נשיאותו.

לעצור את ממשלת המיעוט / חיים משגב

למה במחנה השמאל חושבים שהאמת נמצאת תמיד  אצלם ?  "השלום" לא יבוא בדרך של ויתור על "שטחים". יצחק רבין לא הבין את זה - וגם במחנה שלו לא הבינו את זה. למעשה, עד עצם היום הזה, יש מי שסבור שהנסיגות יביאו שלום.

לידיעת אוכלי הנבלות / חיים משגב.

מי שדורש עונש מוות אינו מבין על מה הוא מדבר. במדינה שבה שיעור ההרשעות מתקרב למאה אחוז - קצת מוזר יהיה ללגלות, באיחור-מה, שהייתה, למשל,"טעות בזיהוי" ; מה גם, ששיעור הטעויות המשפטיות הוא, לפחות, 3%.

קינתו המאוחרת. אמנון סטרשנוב מפרסם ספר. "צדק תחת אש",הוא קרא לו. אין דבר כזה.

ההתחסדות של יפי-הנפש פשוט מגעילה. חובה על חייל, כל חייל, לעשות את המוטל עליו, כדי לחזור הביתה בשלום. מילוי משימה צבאית אינו יכול להיות כרוך במה שמכונה "טוהר הנשק". נשק נועד להרוג.  במחנה השמאל מבקשים ל"כבס" מושג זה - ללא הועיל...


מוצג דף מס' 10 מתוך 44 דפים. הקודם | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... | הבא לראש הדף