מאמרים
מוצג דף מס' 11 מתוך 44 דפים. הקודם | ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... | הבא

המאמר הזה נכתב לפני הרבה מאוד שנים. לא הרבה השתנה מאז.

חקירת השר ושלטון החוק / חיים משגב. לימים, הוגשה עתירה לבית המשפט העליון וגם אריה דרעי וגם רפאל פנחסי, בן סיעתו בכנסת, הודחו ממשלתו של יצחק רבין. לאחרונה, שוב נאלץ בג"ץ להתערב - והורה לראשי-ערים שנגדם הוגש כתב-אישום לפנות את כיסאם.

אהוד ברק בנזיד עדשים / חיים משגב

היכן הם כל אלה שהציעו לנו לסגת מרמת הגולן תמורת "ש/לום" עם משפחת אסאד. מישהו מהם ביקש סליחה? תחמני-השמאל אף פעם לא מתעייפים. בוז'י הרצוג מבטיח עכשיו מראש תמיכה בכנסת לכל הסדר מדיני. הוא, כנראה, לא פחות טיפש מקודמיו.

על השימוש הפוליטי שנעשה בעבירות המרדה. משה פייגלין ושמואל סאקט מחו. הם לא מרדו.

לחץ על  פרטים נוספים ואחר-כך על הקובץ 'שנית 4' לשם קריאת המשך המאמר.

ד"ר חיים משגב פרסם את הדברים ב'גלובס' לאחר סיום משפטו של אהוד אולמרט.


השופט אדמונד לוי: אחרית דבר. חיים משגב פרסם את הדברים לפני תשע שנים. לאחר הגירוש הגדול מגוש קטיף.

השבוע הם פורסמו בשנית במגזין האינטרנטי 'מראה' בעריכתה של דפנה נתניהו. בזמנו המאמר הופיע ב'נתיב'. לחץ על הלינק הבא :
http://www.maraah-magazine.co.il/show_item.asp?levelId=65671&itemId=27&katavaId=4276&itemType=0

בוז'י יהיה לנו מלך / חיים משגב

הלך הזרזיר אצל העורב: אריה דרעי שמר על זכות השתיקה בעת שהוא נחקר בפלילים; הרצוג שמר על זכות השתיקה בעת שהוא נתבקש למסור עדות על מעורבותו בעמותות-הדמה של אהוד ברק. שניהם ידעו למה הם שומרים על זכות השתיקה. לצפייה במאמר לחץ על פרטים נוספים.

נסיגה כללית / חיים משגב.

מי ששוקל להחזיר את "עקורי איקרית ובירעם" לכפרים שאותם הם הם נטשו ב - שנות מלחמת העצמאות, שומט את הקרקע מתחת למאות יישובים שנבנו על אדמות של ערבים שננטשו על-ידם. הערבים לא טיפשים - ויש כבר לא מעט תושבי-כפרים נטושים שמצפים לרגע שבו תיפול הכרעה.

לפני שזה יקרה / חיים משגב.

צביעותו של 'מחנה השמאל' תוליך את כולנו אל כיליון וודאי. מי שדוחף כרגע את בנימין נתניהו לעבר מלכודת-קרי, משחק בחייה של האומה היהודית. אם נסולק גם הפעם מכאן - מן הגולה הבאה כבר לא נוכל לחזור.

האמת שבקצה המנהרה / חיים משגב.

נסיגה מיהודה ושומרון תגרור בהכרח דרישה לנסיגות גם מהשטחים שנכבשו ב - 1948. דויד בן גוריון בוודאי מתהפך בקיברו. 'מחנה השמאל' לוחץ להתקדמות ב"תהליך השלום" - אבל אלה, למעשה, פעמיו של תהליך אובדני. תהום פעורה לרגלינו - והערבים יודעים את זה

גבולות הכוח השיפוטי / חיים משגב.

השופט אהרון ברק פרץ אותם - ומאז נאנקות מערכות השלטון תחת עולה  של מערכת משפט כוחנית שאינה יודעת גבולות. מושגים ערטילאיים, כגון 'מתחם הסבירות', משמשים אותה כדי ליישם השקפות עולם אישיות שמעולם לא נבחנו בבחירות כלליות.

לא משלנו / חיים משגב. כישורים וקשרים. אמנון רובינשטיין יודע לעשות את האבחנה הנכונה.

שלמה נס מול עדי אמוראי. אמנון רובינשטיין מכיר את כל הטריקים והשטיקים. חברת חשמל יש רק אחת. אי-אפשר להחליפה כמו חברת סלולר. גם אלון חסן, יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, יש רק אחד. אין לו מחליף. ברצותו סוגר - וברצותו פותח.

יומן מדיני : בית המשפט העליון איננו אוטונומיה פרטית / חיים משגב

פורסם ב - 'נתיב',  במה למחשבה מדינית חברה ותרבות, בעריכת אריה סתיו.

דאגה משותפת משני צידי המתרס הפוליטי / חיים משגב

ערך את הספר יוסי אחימאיר.  בין הכותבים, אהוד אולמרט, בנימין נתניהו, אהוד ברק, אלי ויזל, אליקים רובינשטיין, אריה נאור, אהרן אמיר, שלמה נקדימון, ראובן ריבלין, רוני מילוא, משה ארנס ודן מרידור. וגם חיים משגב. לחץ על תמונת הספר כדי לקרוא את המאמר.

מקום תחת השמש / חיים משגב.

אסור ללכת שולל אחר חזיונות שווא. לא ג'ון קרי, ולא דומיו, לא יבואו לעזרנו כאשר טילים יפלו בשפלת-החוף. גם לא ברק(חוסיין) אובמה. עשרות אלפים נטבחו בסוריה. איש לא שועה לשוועתם של המיליונים שנאלצו לנטוש את בתיהם - ולהפוך לפליטים. מי מטפל בפצועים מסוריה ?

המצב פשוט בלתי נסבל / חיים משגב. נגד הבחירה הישירה של ראשי רשויות מקומיות..

הדברים נכתבו לפני הרבה שנים. האפשרות לבחור ראשי ממשלה בבחירה ישירה  - בוטלה. למה לא לבטל גם את האפשרות לבחור ראשי רשויות מקומיות בבחירה ישירה. מה קרה ? רוכברגר וגפסו לא יאהבו את זה ? לחיאני יתרגז ?

שתיקת הכבשים / חיים משגב. למה כל-כך קשה להיפטר מן האינדיק הזה ?

מרטין אינדיק, שגריר ארה"ב במדינת-ישראל, דוחף את האף שלו במקומות שלא צריך. אז  למה אנחנו שותקים ? למה לא מבקשים ממנו לחזור לארצו ? אישיות בלתי רצוייה, כבר אמרנו ? אולי, בגלל החשש שיום אחד הוא שוב יחזור, במעמד גבוה יותר ?

הפרדה פונקציונאלית / חיים משגב. אין מקום לעוד מדינה.

מה שהיה צריך לעשות לפני הרבה שנים צריל להיעשות עכשיו. דוד בן גוריון עשה את זה בזמנו: סיפוח כל מה שנכבש במהלך המלחמה. אם המלחמה צודקת - גם הסיפוח מתבקש. אם איננו רשאים לספח את מה שנכבש ב -1967, אז למה היינו רשאים לספח את מה שנכבש ב -1948 ?

ביקורת ספרים / חיים משגב. על "חטאיה" של התנועה הציונית.

מאמר-ביקורת על ספרו של  מרדכי גולני 'מלחמות לא קורות מעצמן'. פורסם ב -"נתיב"  בחודש יוני 2002, בעמ' 106.

מעריב מארח: זה נכתב לפני הרבה מאוד שנים.

כבר אז ראה חיים משגב, עורך-דין צעיר לימים, שמשהו לא-טוב קורה לה, למערכת המשפט. איש לא שעה לדברים - והיום רבים בוודאי מכים על חטא.

טדי קולק לא לבד / חיים משגב. לצפייה במאמר לחץ על 'פרטים נוספים'.

מעשיו של האיש הזה ייזכרו לדראון עולם. יכול להיות שאילמלא אנשים כמותו מיליוני יהודים נוספים היו חיים היום במדינת ישראל. זאת הייתה תמיד דרכו של 'מחנה השמאל'. מלשינות. שיתוף פעולה עם האוייב. ליבוי יצרים. המאמר פורסם ב - news 1  וכן ב - מקור ראשון.


מוצג דף מס' 11 מתוך 44 דפים. הקודם | ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... | הבא לראש הדף