מאמרים
מוצג דף מס' 11 מתוך 44 דפים. הקודם | ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... | הבא

נסיגה כללית / חיים משגב.

מי ששוקל להחזיר את "עקורי איקרית ובירעם" לכפרים שאותם הם הם נטשו ב - שנות מלחמת העצמאות, שומט את הקרקע מתחת למאות יישובים שנבנו על אדמות של ערבים שננטשו על-ידם. הערבים לא טיפשים - ויש כבר לא מעט תושבי-כפרים נטושים שמצפים לרגע שבו תיפול הכרעה.

לפני שזה יקרה / חיים משגב.

צביעותו של 'מחנה השמאל' תוליך את כולנו אל כיליון וודאי. מי שדוחף כרגע את בנימין נתניהו לעבר מלכודת-קרי, משחק בחייה של האומה היהודית. אם נסולק גם הפעם מכאן - מן הגולה הבאה כבר לא נוכל לחזור.

האמת שבקצה המנהרה / חיים משגב.

נסיגה מיהודה ושומרון תגרור בהכרח דרישה לנסיגות גם מהשטחים שנכבשו ב - 1948. דויד בן גוריון בוודאי מתהפך בקיברו. 'מחנה השמאל' לוחץ להתקדמות ב"תהליך השלום" - אבל אלה, למעשה, פעמיו של תהליך אובדני. תהום פעורה לרגלינו - והערבים יודעים את זה

גבולות הכוח השיפוטי / חיים משגב.

השופט אהרון ברק פרץ אותם - ומאז נאנקות מערכות השלטון תחת עולה  של מערכת משפט כוחנית שאינה יודעת גבולות. מושגים ערטילאיים, כגון 'מתחם הסבירות', משמשים אותה כדי ליישם השקפות עולם אישיות שמעולם לא נבחנו בבחירות כלליות.

לא משלנו / חיים משגב. כישורים וקשרים. אמנון רובינשטיין יודע לעשות את האבחנה הנכונה.

שלמה נס מול עדי אמוראי. אמנון רובינשטיין מכיר את כל הטריקים והשטיקים. חברת חשמל יש רק אחת. אי-אפשר להחליפה כמו חברת סלולר. גם אלון חסן, יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, יש רק אחד. אין לו מחליף. ברצותו סוגר - וברצותו פותח.

יומן מדיני : בית המשפט העליון איננו אוטונומיה פרטית / חיים משגב

פורסם ב - 'נתיב',  במה למחשבה מדינית חברה ותרבות, בעריכת אריה סתיו.

דאגה משותפת משני צידי המתרס הפוליטי / חיים משגב

ערך את הספר יוסי אחימאיר.  בין הכותבים, אהוד אולמרט, בנימין נתניהו, אהוד ברק, אלי ויזל, אליקים רובינשטיין, אריה נאור, אהרן אמיר, שלמה נקדימון, ראובן ריבלין, רוני מילוא, משה ארנס ודן מרידור. וגם חיים משגב. לחץ על תמונת הספר כדי לקרוא את המאמר.

הכרזת העצמאות, חוק השבות ו"המכון הישראלי לדמוקרטיה" / חיים משגב

פורסם ב -"האומה", ביטאון בעריכת יוסי אחימאיר; במה למחשבה לאומית בהוצאת המסדר ע"ש זאב ז'בוטינסקי. בית המשפט העליון, בהרכבו הנוכחי היה, כנראה, פוסל את הכרזת העצמאות כמסמך לא-חוקתי המפלה את היהודים לטובה וקובע שחוק השבות אינו-מידתי.

"התאמות" לשינוי אופייה של המדינה / חיים משגב. ברוך קימרלינג מנסה לרפות ידיים.

המאמר שפורסם ב - "האומה" מתבסס על סיפרו של ברוך קימרלינג, "מתיישבים, מהגרים, ילידים". הרבה רוע-לב ומעט מאוד אינטגריטי אקדמית.

חיים צדוק: המפא"יניק שדגל ב"הבלגה ללא סייג" / חיים משגב. ביוגרפיה של טינה לאחר.

המאמר פורסם ב - "האומה", בגיליון 150, בשנת 2002, בעמ' 167. הדברים  מתבססים  על ספרו של רון חריס(עורך) "ליד ערש המשפט, ספר חיים צדוק". הספר יצא לאור ביוזמת המכון הישראלי לדמוקרטיה. חיים צדוק, ודומיו, כמו טדי קולק, לא בחלו בכל אמצעי

מקום תחת השמש / חיים משגב.

אסור ללכת שולל אחר חזיונות שווא. לא ג'ון קרי, ולא דומיו, לא יבואו לעזרנו כאשר טילים יפלו בשפלת-החוף. גם לא ברק(חוסיין) אובמה. עשרות אלפים נטבחו בסוריה. איש לא שועה לשוועתם של המיליונים שנאלצו לנטוש את בתיהם - ולהפוך לפליטים. מי מטפל בפצועים מסוריה ?

המצב פשוט בלתי נסבל / חיים משגב. נגד הבחירה הישירה של ראשי רשויות מקומיות..

הדברים נכתבו לפני הרבה שנים. האפשרות לבחור ראשי ממשלה בבחירה ישירה  - בוטלה. למה לא לבטל גם את האפשרות לבחור ראשי רשויות מקומיות בבחירה ישירה. מה קרה ? רוכברגר וגפסו לא יאהבו את זה ? לחיאני יתרגז ?

שתיקת הכבשים / חיים משגב. למה כל-כך קשה להיפטר מן האינדיק הזה ?

מרטין אינדיק, שגריר ארה"ב במדינת-ישראל, דוחף את האף שלו במקומות שלא צריך. אז  למה אנחנו שותקים ? למה לא מבקשים ממנו לחזור לארצו ? אישיות בלתי רצוייה, כבר אמרנו ? אולי, בגלל החשש שיום אחד הוא שוב יחזור, במעמד גבוה יותר ?

הפרדה פונקציונאלית / חיים משגב. אין מקום לעוד מדינה.

מה שהיה צריך לעשות לפני הרבה שנים צריל להיעשות עכשיו. דוד בן גוריון עשה את זה בזמנו: סיפוח כל מה שנכבש במהלך המלחמה. אם המלחמה צודקת - גם הסיפוח מתבקש. אם איננו רשאים לספח את מה שנכבש ב -1967, אז למה היינו רשאים לספח את מה שנכבש ב -1948 ?

ביקורת ספרים / חיים משגב. על "חטאיה" של התנועה הציונית.

מאמר-ביקורת על ספרו של  מרדכי גולני 'מלחמות לא קורות מעצמן'. פורסם ב -"נתיב"  בחודש יוני 2002, בעמ' 106.

"קיר ברזל" פוסט ציוני / חיים משגב. גדר-ההפרדה משדרת מסר שגוי. היא הפכה את כולנו ליושבי-גטו

המאמר פורסם בגליון היובל למסדר ע"ש זאב  ז'בוטינסקי בשנת 2006.  לשם מה הוקמה גדר-הביטחון? למה צריך כל העולם לראות תמונות  המזכירות לו  א חומת ברלין ? היא לא מנעה, ולא תמנע, אפילו פיגוע-טרור אחד. צריך להרוס אותה כדי שהכול ידעו שארץ-ישראל לא תחולק.

שיאי שינאה בצל הסכם השלום / חיים משגב.

המאמר פורסם ב - "האומאה", בעריכתו של יוסי אחימאיר, בגיליון 151, בשנת 2003, בעמ'101. המאמר מתייחס לספר של מישל מזאל, אשתו של שגריר ישראל במצרים ובשבדיה, ששמו 'אשת השגריר'.  

לחץ על 'פרטים נוספים' ואח"כ על הקובץ "מ

אולגרכיה שלטונית הממנה את ממשיכיה / חיים משגב.

המאמר פורסם ב - " האומה" מס' 144 בשנת 2001, בעמ' 83. המאמר מתייחס לספרו של יהודה כהן, 'מי מפחד ממדינה יהודית' - היבט חוקתי ואידיאולוגי,  שיצא לאור בידי לשכת עורכי הדין.

מעריב מארח: זה נכתב לפני הרבה מאוד שנים.

כבר אז ראה חיים משגב, עורך-דין צעיר לימים, שמשהו לא-טוב קורה לה, למערכת המשפט. איש לא שעה לדברים - והיום רבים בוודאי מכים על חטא.

טדי קולק לא לבד / חיים משגב. לצפייה במאמר לחץ על 'פרטים נוספים'.

מעשיו של האיש הזה ייזכרו לדראון עולם. יכול להיות שאילמלא אנשים כמותו מיליוני יהודים נוספים היו חיים היום במדינת ישראל. זאת הייתה תמיד דרכו של 'מחנה השמאל'. מלשינות. שיתוף פעולה עם האוייב. ליבוי יצרים. המאמר פורסם ב - news 1  וכן ב - מקור ראשון.


מוצג דף מס' 11 מתוך 44 דפים. הקודם | ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... | הבא לראש הדף