ציונות לתמיד » ציונות עכשיו: יש רק דרך אחת להחלפת הממשלה / חיים משגב
בנימין נתניהו צריך להרחיק את עצמו  מ'תרגילים מסריחים'. יש מחנה שלם שכבר קצה נפשו במנהיגים שמוליכים אותו שולל. לפח שטמן לו אריאל שרון הציבור הזה בוודאי לא ימהר שוב ליפול. לצפייה במאמר לחץ על 'פרטים נוספים'.


 

 

 

                                     

                                                         מאת ד"ר חיים משגב

 

 

 

הסקרים מחמיאים - אבל לבנימין נתניהו, או 'ביבי' , בלשונם של אתרוגני 'הארץ', אצה, כנראה הדרך. הוא רוצה להיות, על פי הנאמר בעיתונים, ראש ממשלה מבלי לפזר את הכנסת הנוכחית. זה לגיטימי - אבל זה מריח לא טוב. לתנועתו יש כרגע רק 12 מנדאטים. זה היה דינו של הבוחר בבחירות הכלליות האחרונות. אז מאין לוקחים עוד הרבה מאוד מנדאטים כדי להגיע למספר המיוחל?  אין, כנראה, דרך טובה לעשות את זה מבלי להתלכלך ב'תרגילים מסריחים'. אבל ביבי החדש, כך מספרים במצודת זאב,  למד את הלקחים  מן הקדנציה הקודמת שלו. מכאן, שהוא לא יכול להרשות את זה לעצמו. הוא לא שמעון פרס. הוא גם לא אהוד אולמרט.

כל פנייה לחברי כנסת מ'קדימה' או ממיפלגות אחרות, כדי שיערקו לליכוד, תיראה, איפוא, לא טוב. הציבור יכול לומר את  דברו רק בקלפי - והוא עשה את זה לא מזמן. מי שבחר ב'קדימה' קיבל בדיוק את מה שהוא רצה. מיפלגה שראשיה טובלים בסחי - ובמעשים שלמשטרה יש בהם עניין עצום. שר האוצר חשוד בגניבה. ראש הממשלה, לא עלינו, חשוד בהרבה יותר מזה. אז את מי רוצה מנהיג הליכוד בממשלה שהוא רוצה לעמוד בראשה מבלי להיבחר כדין בבחירות כלליות? את אסתרינה טרטמן? את שאול מופז שזיגזג לעבר 'קדימה'? את רוני בראון, היועץ-שלא-יעץ, ושבגללו נפתחה חקירה פלילית עוד בימים של ממשלתו הראשונה ? את הגימלאים שבוודאי ייעלמו בבחירות הבאות? את צחי הנגבי הבלתי נלאה? את ציפי ליבני, מי שאחראית יותר מכל פוליטיקאי אחר במחנה הימין, ללגיטימציה שקיבל אריאל שרון לבצע את מהלכיו הנפשעים בגוש קטיף ובצפון השומרון?

רק בבחירות כלליות אפשר לזכות בשילטון. לציבור צריכה להיות הזכות לשקול מחדש את הצבעתו האחרונה - ולבער מקירבו את כל העשבים השוטים שצמחו כאן. לא ועדות חקירה  - ולא שופטים, בדימוס או מכהנים, יחזירו את בנימין נתניהו לשילטון( אם בכלל...) אסור לו גם לסמוך על החוקרים במיפלג ההונאה או באגף החקירות.

שילטון קונים, לאחר שמשכנעים את רוב העם שהבחירה במי שרוצה לעמוד בראש הפירמידה, היא הבחירה הנכונה. בנימין נתניהו כבר הוכיח שהוא יכול להיות שר אוצר מצויין. אשר לכל השאר - הדרך עדיין ארוכה. אלפי האנשים שגורשו מבתיהם, בניצוחו של דן חלוץ, עדיין מבקשים לעצמם מקום. ראשי הליכוד אז, לימור ליבנת סילבן שלום ואחרים, נתנו את  ידם למהלך המטורף שיזם אריאל שרון. את אלה בוודאי לא רוצים במחנה הימין לראות בממשלה. 

יכול להיות, שגם לא את בנימין נתניהו, מי שפסח על שני הסעיפים, כמעט עד הסוף, ועתה מחפש דרכים לליבם של קוראי 'הארץ'. לא משם תבוא לו הישועה. אולם מה שהוא כן צריך לזכור, שיש מחנה שלם שכבר קצה נפשו במנהיגים שמוליכים אותו שולל. לפח שטמן לו אריאל שרון הציבור הזה בוודאי לא ימהר שוב ליפול.

 

'תרגילים מסריחים', הציבור הזה בוודאי לא יקנה. לא מבנימין נתניהו - ולא מאף אחד אחר.