בלוגים » ג'ון קרי; נוכל פוליטי / חיים משגב
מה שלא צלח ערב מלחמת העולם השנייה - לא יצליח גם עתה.  הרודן הנאצי היתל בראש ממשלת אנגליה. עתה עושים את זה אסאד והאיראנים. ההבדל הוא שג'ון קרי יודע שמהתלים בו  - ולכן התואר של נוכל פוליטי
לחץ  כאן:

http://www.inn.co.il/Articles/Article.aspx/11738


 

                                   ג'ון קרי -נוכל פוליטי / חיים משגב

 

 ערב מלחמת העולם השנייה  עשה ראש ממשלת אנגליה דאז, מי שהייתה באותם ימים המדינה החזקה בעולם, מאמצים רבים כדי לפייס את היטלר. הוא מסר לידיו, ללא קרב, את חבל הסודאטים הצ'כי - ואחר כך הסגיר לידיו את צ'כיה כולה, מתוך כוונה למנוע מלחמה כללית. העם הציכי האומלל נתבקש לשלם את "מחיר השלום". נוויל צ'מברליין, האיש עם המטרייה,היה, אולי,  איש תמים  - אבל גם קצת טיפש. לאחר 'הסכם מינכן' הזכור לרע, כמו "הסכמי אוסלו", הוא חזר לארצו וטען שהגיע ל'הסכם שלום לדורות'. הכול היה, כמובן, שקר וכזב. הרודן הנאצי לא התכוון אפילו לרגע לקיים את ההסכם. ממש כמו אסאד עתה, בהסכם לפירוק הנשק הכימי, וכמו האיראנים.

אבל ג'ון קרי בשלו. הוא מדלג ממדינה למדינה כאחוז תזזית. שערו המטופח דבוק לראשו כמו איזה קסדה – וידיו המטופחות מונפות לכל עבר במעין כוונה לומר לכל העולם תסמכו עלי.

אסור לסמוך עליו. הוא, כנראה, לא טיפש כמו נוויל צ'מברליין – אבל הוא מסוכן הרבה יותר. הוא פשוט נוכל פוליטי. הוא יודע שההסכמים שהוא מוליך אליהם  אינם שווים את הנייר שעליו הם כתובים – ובכל זאת הוא ממשיך.

אחר כך, כשהכול יתנפץ לו בפרצוף, הוא יעשה, ללא ספק, פרצוף של נעלב; אולם זה יהיה לא-אמיתי.

ג'ון קרי לא ממש ייעלב. הוא יודע כבר עתה שאין ממש בכל שיחות השלום שהוא מנהל או באיומים שהוא מחלק בשפע  -  בעיקר כלפי מדינת-ישראל. הבטחות-שווא יש לו למכביר -  אבל ברור לכול שהוא לא ינקוף אצבע אם מדינת-ישראל תותקף מכיוון איראן או מכיוון סוריה או מכיוונה של 'המדינה הפלשתינית' שהוא מבקש להקים כאן.

צריך לזרוק את הנוכל הפוליטי הזה לכול הרוחות  - אבל אף אחד לא יעשה את זה. כמו ערב מלחמת העולם השנייה שהביאה למותם של עשרות מיליוני בני אדם, ובהם שישה מיליוני יהודים שנטבחו בעזרתם של שכניהם, האירופאים רוצים 'שלום'. הם לא מבינים, כמו אז, ששלום מן הסוג הזה מביא מלחמה. החומניזם, כמו הנאציזם, בזמנו, היא תורה שמבקשת לנצל את תמימותו של המערב - ואת עייפותו המנטאלית.

 .רק כאשר החרב הייתה מונחת על צווארו של העולם כולו נחלצו האמריקנים לעזרה

גם כעת הם לא יזדרזו לצאת מתוך הבידוד שהם כופים על עצמם