פסקי דין » ביטול מעצר הבית. השופטת עינת רון עושה סדר.
לצפייה בהחלטה לחץ על 'פרטים נוספים'.


 

 

 

בית משפט השלום בפתח תקווה

מ"י 32932-08-11

 

 

 

29 אוגוסט 2011

 

 

 

בפני כב' השופטת עינת רון

 

המבקשת

מדינת ישראל

 

513087306

 

נגד

 

החשוד

ש' ז' ג'

 

93537664999

 

נוכחים:

מבקש 1   מדינת ישראל ע"י נציג המשטרה רס"מ דניאל שריקי

חשוד 1  ש' ז' ג' ע"י ב"כ עו"ד דר' חיים משגב

החשוד בעצמו

 

החלטה

ביום 11.8.11 הוגשה לראשונה תלונה ע"י אשתו של החשוד ובה יוחסו לו לכאורה מעשים שהם חמורים, מתייחסים את המתלוננת עצמה ואל הילדים הקטינים המשותפים לבני הזוג. עם זאת לא נעשתה פנייה כלשהי אל החשוד אלא ביום 18.8.11 עת פנתה המתלוננת בשנית אל המשטרה. באותו מועד נעצר החשוד והובא אל בית-המשפט ביום 19.8.11. מעצרו הוארך וביום 22.8.11 הובא בשנית אל מול שופט. או אז הוחלט ע"י כבוד השופט שטרנליכט על שחרורו לחלופת מעצר, כמפורט בהחלטה והוא הושם במעצר בית. לאחר מס' ימים ובהסכמת הצדדים הוארכה תקופה זו, המסתיימת היום וכיום עותרת המבקשת להארכת תקופת מעצר הבית בשבעה ימים נוספים, על-מנת לבצע פעולות חקירה נוספות, כפי שפרטה. כמו כן ציינה המבקשת מדוע לא עלה בידה לבצע פעולות אלה עד היום.

 

החשד העיקרי היכול להביא לתנאים מגבילים בעניינו של החשוד עתה, הוא כמובן מעבר למסוכנות הנשקפת מן המעשים הנטענים, הוא החשש לשיבוש הליכי חקירה.

 

לא למותר לציין, כי שיבוש כזה יכול להעשות גם בתנאים של מעצר בית.

 

עוד שקלתי, כי החשוד נתון במעצר בית מזה תקופה לא קצרה והפעולות החשובות שאמורות היו להעשות לא נעשו, הגם שהן לא נעשו לא בשל רשלנות, או מחדל של המשטרה, אלא בשל אילוצים אובייקטיבים.

 

מאחר שכאמור החשד לשיבוש קיים גם במעצר בית מצאתי, כי ניתן באותם תנאים לצמצם את החשד לשיבוש גם בתנאים חלופיים מצומצמים יותר ועל כן אני דוחה את הבקשה להארכת מעצר הבית של החשוד ומורה, כי הערבויות וההפקדות עליהן הורה כבוד השופט שטרנליכט בהחלטתו מיום 22.8.11 תעמודנה בעינן.

 

כך יעמוד האיסור על יציאת החשוד מהארץ.

חל איסור על החשוד להיכנס לתחומי העיר פתח-תקוה וליצור קשר כלשהו עם המתלוננת ועם ילדיו הקטינים, בין במישרין ובין בעקיפין, בין בדיבור ובין בהתנהגות וזאת למשך 30 ימים מהיום.

 

 

ניתנה והודעה היום כ"ט אב תשע"א, 29/08/2011 במעמד הנוכחים.

 

 

 

עינת רון, שופטת

 

 

511412108

הערת המערכת : הפרוטוקול הושמט